EET pro restaurace Harsys 6 Gold+ NET

Tisk
Profesionální a zákazníky prověřený restaurační software ve výhodné sí´tové a internetové verzi.
 • zákaznická podpora 1 rok ZDARMA
 • evidence skladů
 • pro 2 počítače (kasa a manažer)
 • sítová verze + připojení přes internet
 • grafická mapa stolů
 • za příplatek mobilní číšník
 • doživotní licence bez povinných poplatků
EET system pro restaurace Harsys
Prodejní cena se slevou
Cena18.126 Kč
Cena bez DPH14.980 Kč
Sleva
Cena / kg:
na objednávku
Popis

Cena je pouze za program bez instalace a zaškolení.
Pro běh programu potřebujete počítač s Windows, monitor a tiskárnu (jsme schopni zajistit dle Vašich požadavků).
Zakoupenou verzi programu lze kdykoliv povýšit na vyšší verzi doplacením rozdílu cen.
Doporučujeme si prostudovat srovnání verzí programu na konci popisu.

V ceně je zákaznická podpora výrobce (telefon, mail, vzdálená správa) a nové verze programu po dobu 1 roku. Zákaznickou podporu včetně nových verzí programu je možné prodlužovat zaplacením ročního poplatku, který není povinný.

Instalaci restauračního systému a zaškolení poskytujeme pouze v širší oblasti kolem měst Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm.

  Základní technické údaje:
 • podpora pro EET
 • vzdálená pomoc přes internet
 • manažerské agendy: adresář, skupiny, sortiment, vnitřní účty, uzávěrky s podklady pro Kontrolní hlášení, monitor (aktuální přehled o dění na pokladně)
 • síťová verze pro dva počítače (na jednom počítači je pokladna a na druhém třeba v kanceláři je manažerská část) + možnost připojení přes internet (např. manažer se může připojit k programu z domova)
 • evidence skladů
 • touchscreen – podpora pro dotykový displej
 • prodej přes ulici s nižší DPH
 • procentuelní slevy na účty
 • zákaznické slevy
 • podpora pro magnetické karty (Přihlašování číšníků a slevy pomocí karet
 • podpora pro „Rozvoz“ režim (adresy na účtenkách či bonech, odesílání e-mailů zákazníkům, snížená sazba DPH, sledování zdrojů objednávek a další)
 • grafická mapa stolů
 • uzávěrkové sestavy – podrobný rozpis storen a slev
 • podpora pro e-stravenky Benefit
 • podpora pro věrnostní systém Singulis
 • historie návštěv hosta dostupná v manažerské části programu
 • příručka v elektronické podobě .chm a .pdf
 • zákaznická podpora 1 rok zdarma
 • nové verze e-mailem 1 rok zdarma
  O programu:

Pokladní systém Harsys 6 je členěn na dvě části:

 • Restkasa - pokladní část, pokladna (pro obslužný personál)
 • Manažerská část (pro vedoucího, účetní, pověřený personál)
Restkasa - pokladní část

Restkasa obsahuje vše, co obsluha potřebuje a je neustále vylepšována podle zkušeností a požadavků našich uživatelů.

Obrazovka pokladny

Přehled účtů - otevírání libovolného počtu stolů s možností rozdělení po místnostech (např. hlavní, bar, terasa, salonek).
Stůl může být označen číslem, libovolným textem či kombinací čísel a písmen  nebo lze použít efektní grafickou mapu stolů.
Rychlý účet s okamžitým zaplacením pro prodej „přes pult“. Přesuny účtů, dělení účtů (placeno zvlášť), převody konzumace mezi účty

Náhled na účet

Náhled na účet - mezisoučet pokladny, náhled na stav účtu, možnost tisku předúčtu před zaplacením.
Přehled o prodejích od poslední uzávěrky, přehled o stavech a o docházejícím zboží. 
Uzávěrky v libovolných intervalech (obvykle každý den). Součástí uzávěrky je jak inventura (zrcadlo) zboží střediska, tak vyúčtování hotovosti (stravenky, provozní záloha, EURa, platby kartami apod.). Po dokončení uzávěrky se můžou tisknout sestavy (součtový blok, sumář tržby, kontrolní páska aj.)
Číšník má možnost přepínat mezi ovládáním pomocí klávesnice nebo pomocí dotykové obrazovky (touchscreen). Položky se zadávají pomocí dotykové klávesnice (každá položka má svoje tlačítko) nebo pomocí kódů, případně zapsáním části názvu položky namísto kódu.
Restkasa má také jednoduché vyhledávání v sortimentu podle názvu. Lze zadávat položky „mimo ceník“ (třeba příplatek za speciální služby nebo pokrm, který není běžně v nabídce).
Do bonů lze vkládat oddělovače položek (chodů) a komentáře pro kuchaře. Poloviční porce, opakování poslední objednávky (rundy).
Systém umožňuje při placení přidělit zákaznickou nebo jinou slevu.
Při platbě nad 10.000Kč pro zákazníka s IČ pokladna upozorňuje/nabízí daňový doklad.

Objednávka přes dotykovou obrazovku Zaplacení účtu

Při prodeji „přes ulici“ (třeba pizza nebo jídlo do obalu) pokladna umožňuje účtovat nižší sazbu DPH beze změny prodejní ceny. Restaurace, která tímto způsobem prodává pak může ušetřit celý rozdíl mezi sazbami DPH ve svůj prospěch.
Mimo zaplacení je možné účet stornovat nebo převést na tzv. vnitřní účet. Již zaplacený účet lze opět vrátit zpět mezi otevřené. Pokud tedy obsluha omylem „vyjede“ účet jiného hosta, než který chtěl platit, může tento účet vrátit zpět. 
Pokud je restaurace součástí ubytovacího zařízení, lze konzumaci namísto zaplacení převádět i na hotelový účet hosta. Podporované hotelové systémy: ABX Recepce 3 pro Win, smartHotel, HORES Během provozu se může přepínat více číšníků.
Každému číšníkovi či servírce je možno nastavit oprávnění, která určují, co obsluha smí a co ne. Některé úkony, jako například přidělování slev při placení, tak mohou být povoleny pouze majiteli nebo provoznímu restaurace.

Manažerská část

Sklady
Skladové hospodářství hlavního skladu firmy, skladu kuchyně a skladu odbytového střediska (baru či výčepu).
Harsys umožňuje více pokladen a více kuchyní. Pokud tedy provozujete např. restauraci s vinárnou nebo hotel s více restauracemi, lze vše evidovat v rámci jednoho systému. Při nákupu jsou pořizovací (kalkulační) ceny zboží volitelně průměrovány. Ze skladů jsou průběžně odepisovány suroviny podle receptur a podle pokladního prodeje (ihned po namarkování objednávky).

Adresář
Adresář slouží k evidenci např. dodavatelů a zákazníků. Zákazník může mít nastavenou procentuelní slevu, která se uplatňuje při placení. – Součástí adresáře je okamžitý přehled o přijatých (nákupech zboží) plněních i o uskutečněných prodejích (zaplacených účtech). Snadno lze kdykoli vyhodnotit zákazníky z hlediska celkové útraty za sledované období napr. pro účely prémie či bonusu.

Skupiny
Sortiment podniku se člení do skupin a případně i podskupin. Stromová struktura umožňuje lepší orientaci v položkách sortimentu, protože je podle ní možno nejen filtrovat zobrazené položky, ale i vyhodnocovat prodejnost po skupinách. Při používání dotykové obrazovky, se podle skupin zboží zobrazují jednotlivé obrazovky s tlačítky.

Sortiment
Pokladní systém Harsys v jednom formuláři (okně) nabízí kompletní správu sortimentu podniku, včetně receptur, přehledu o vzájemných závislostech položek, přehledů o prodejích položek a pohybech spotřebovávaných surovin. Nastavují se zde prodejní ceny a další parametry položek. Data lze samozřejmě podle potřeby filtrovat a třídit. Sortiment je místem, kde se připravuje ceník pro pokladnu, kde se pracuje s cenami a s recepturou.

Dotyková obrazovka
Pokud budete investovat do dotykové obrazovky, můžete využít automatického návrhu rozložení tlačítek, ale jistě si budete chtít sami navrhnout např. umístění nejčastěji prodávaných položek, barvu, text a chování tlačítek apod. Na tlačítkách mohou být umístěny i obrázky jídel a nápojů. Jednotlivým skupinám sortimentu nebo přímo položkám lze nastavit automatickou související nabídku – např.přílohy k pokrmům. Návrh se provádí jednoduchým přetahováním tlačítek a textů pomocí myši.

Vnitřní účty
Pokladna Harsys má systém vnitřních účtů, na které je možno takovouto konzumaci převádět (při každém převodu pokladna vytiskne potvrzení, které může konzument podepsat) a dále nejen sledovat, ale i souhrnně vyúčtovávat. Každému zaměstnanci je možné zavést jeho vlastní vnitřní účet a veškerou konzumaci mu jednou měsíčně vyúčtovat či strhnout z výplaty. Vyúčtování je možné nejen v prodejních, ale i v nákupních cenách, ev. je možné použít procentuelní koeficient k prodejním či nákupním cenám. Pomocí vnitřních účtů můžete řešit veškerou „repre“ konzumaci (kafíčka úředníkům, obchodním zástupcům atd.), stejně jako případné ztráty a chyby výroby (jídno vrácené zákazníkem, zkažené zboží) nebo podnikové stravování (jednou za měsíc vytisknete vyúčtování – sumář převedené konzumace firmy jako přílohu k faktuře).

Harsys 6 vnitřní účty

Příjemky
Pomocí příjemek/převodek probíhají veškeré skladové operace, jako jsou nákupy od dodavatelů, výdeje z hlavního skladu na střediska nebo kuchyně a zpět nebo převody mezi jednotlivými středisky.

Opravné inventury
Během provozu každé restaurace vznikají rozdíly mezi stavem skutečným a stavem předpokládaným (evidenčním). Rozdíly vznikají zejména v kuchyni, kde nelze přesně dodržet recepturu a kde může běžně docházet k záměnám surovin. Nejefektivnější cestou, jak stavy „srovnat“ je vytvořit tzv. opravnou inventuru, do které se zapíší skutečné stavy. Taková srovnávací inventura má určitou finanční hodnotu – buď kladnou (zjištěn přebytek) nebo zápornou (manko). Tisk jak jednotlivých inventur, tak jejich sumáře za zvolené období.

Jiná výroba kuchyně (verze Premium)
V některých provozech se kromě běžné přípravy pokrmů pro restauraci vaří i strava pro rozvoz do firem nebo pro hromadné stravování hotelových hostů, rauty a podobně. Takováto výroba neprochází pokladnou, často bývá fakturována v jiných cenách, než jsou v jídelním lístku. Tento modul umožňuje zapsat ručně seznam vyrobených jídel, na základě receptur pak dojde k odpisu použitých surovin ze skladu příslušné kuchyně.

Objednávky – nákupní seznam
Pokladna Harsys obsahuje nástroj pro rychlé a snadné vytvoření objednávky či nákupního seznamu. Odhad objednávaného množství probíhá podle stanovených minimálních zásob jednotlivých druhů zboží, podle předchozích prodejů s výhledem na stanovené období. V praxi je tedy snadné objednávat např. na týden dopředu podle dosažených prodejů za posledních 30 dní.

Uzávěrky
Přehled o vytvořených uzávěrkách pokladny (pokladen). Součástí je podrobný přehled o vytvořených účtenkách, o složení tržby, o podílu výčepu a kuchyně na celkové tržbě, finanční vyúčtování atd. Samozřejmostí je možnost tisku sumáře, který může být použit např. pro zaúčtování měsíční tržby jedním souhrnným dokladem (jako přílohy se použijí jednotlivé součtové denní bloky z pokladny).
Podklady pro Kontrolní hlášení k DPH.
Ve verzi Premium je možno využít „vážené inventury“ – inventury baru pomocí váhy.

Harsys 6 seznam uzávěrek

Petr Adámek - ADA-Electronics
Mostní 55, 757 01 Valašské Meziříčí

 • Prodej a servis tiskařské techniky DUPLO po celé ČR
 • Prodej a servis kopírovacích strojů SHARP v Rožnov, Valašské Meziříčí a Vsetín
 • Prodej a servis EET pokladen EURO a ProfiPAD v Rožnov, Valašské Meziříčí a Vsetín

vyroci30letVážení zákazníci, dne 28. září 2020 jsme oslavili 30. výročí založení naší firmy. Děkujeme Vám za důvěru a přízeň.

  +420 571 622 204

  +420 604 791 192

   adavm@adavm.cz

Provozní doba:
pondělí - pátek
9:00 - 11:30 a 12:30 - 16:00

Nákupní košík

 x 

košík je prázdný

Srovnání verzí Harsys 6

Verze software ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Doživotní licence s neomezenou platností bez povinných poplatků
Jednouživatelský režim (vše na jednom PC)
Síťový režim (více PC v síti)     ne/ano

Omezení maximálního počtu stanic v síti ano ano ne ne ne
Off-line režim (více PC, předávání pomocí souborů – ceník)      

Současně pracujících uživatelů (počítačů) v ceně licence 1 1 1/2 2 2
Počet pokladních míst v ceně licence (další pokladní místa a uživatelé za příplatek) 1 1 1 1 1
Možnost připojení více pokladen k jednomu středisku v režimu Master-Slave      

Možnost připojení „Android mobilní nebo PDA číšník“      

   
Elektronická evidence tržeb: ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
EET modul v ceně licence
   
Software pro restaurace – internetové služby: ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Odesílání reportů o tržbách na e-mail      

Odesílání SMS o tržbách na telefon majitele nebo manažera
Odesílání jakýchkoli SMS přes internet z formuláře programu
Připojení k databázi přes internet (z jiného počítače s nainstalovaným programem)      

Možnost objednat kotoučky do tiskárny přímo z pokladny
Integrovaná vzdálená pomoc přes internet
     
Software pro restaurace – agendy ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Sklady    


Adresář  Skupiny  Sortiment  Vzorové receptury teplé kuchyně  Alergeny       omezeně
Omezení počtu položek v sortimentu ne ne ne ne
Vouchery (dárkové poukázky, kterými lze platit)        
Vnitřní účty  Příjemky/převodky    


Příjemky je možno zadávat v EUR        
  ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Uzávěrky s členěním tržby pro Kontrolní hlášení k DPH
Samostatný přehled – podklad pro Kontrolní hlášení k DPH    


Opravné inventury    


Jiná výroba kuchyně (rauty, svatby, závodní stravování apod.)        
Fakturace jiné výroby kuchyně        
Odložený odpis surovin kuchyně      

Přehledy prodeje (statistiky) v číslech    


Přehledy prodeje (statistiky) v grafech    


Monitor – aktuální přehled o počtu otevřených, zaplacených, převedených a stornovaných účtech a o výši tržby  Monitor – podrobný log o dělení účtů  Přehled návštěvnosti (graficky i v číslech)
Vyhodnocení číšníků (motivace – % odměna z tržby)        
Docházka (za příplatek)
   
Software pro restaurace – pokladní prodej: ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Neomezený počet současně otevřených účtů na stoly a židle 5Rozdělení podniku do až 8 místností (restaurace, salonek, terasa, …) 1Touchscreen – tlačítka položek, možnost zobrazení textů, obrázků, PLU, cen  NumPad – prodej „korunou“ ve stylu jednoduché tlačítkové pokladny, např. 3×20,–Kč, s přiřazením do sazby DPH
Prodej přes ulici s nižší DPH  Dělení a slučování účtů (placení zvlášť)  Procentuelní slevy na účty a zákaznické slevy  Slevové programy – různé slevy na různé typy zboží, objemové slevy, výjimky        
Účtenky, zákaznické slevy a převody na vnitřní účty v nákupních, nebo nulových cenách      

Procentuelní přirážky (Tips)      

Volitelné procentuelní přirážky za bezhotovostní platbu (kartou, stravenkami)      

Přidělování bonus bodů za návštěvu (např. v herně nebo kasinu) a/nebo útratu (podle typu zboží) zákazníkům        
Automatický převod bonus bodů na kredit        
   
  ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Happy Hours/Štastná hodinka (jiné ceny v nastavených časových intervalech)    


Možnost automatizovaného odesílání kopie účtenky zákazníkovi e-mailem    


Podpora pro magnetické karty (Přihlašování číšníků a slevy pomocí karet  Podpora pro RFID klíče (Přihlašování číšníků pomocí bezkontaktních mé­dií)      

Sledování pokladen po síti (on-line náhledy na tržbu, stavy zboží aj.)    


Více pokladen připojených ke stejnému skladu (např. hlavní pokladna + pomocné pokladny na jednom baru)      

Základní podpora pro pultový (FASTFOOD) režim (zjednodušené otvírání účtů za sebou, rychlé účtenky)
Rozšířená podpora pro pultový prodej (zákaznický displej, čtečka čárových EAN kódů)      

Podpora pro „Rozvoz“ režim (adresy na účtenkách či bonech, odesílání e-mailů zákazníkům, snížená sazba DPH, sledování zdrojů objednávek a další)  Rozšířená podpora pro „Rozvoz“ režim (sledování příchozích hovorů z připojené GSM brány, rozeznávání zákazníků podle tel. čísla, nebo ruční zápis tel. objednávek, vazba na účty, rychlé vytvoření objednávky)        
   
  ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Možnost připojení elektronické váhy        
Grafická mapa stolů  Možnost dotisku bonů      

Uzávěrkové sestavy – podrobný rozpis storen a slev
Uzávěrkové sestavy – možnost podrobné evidence odečtů z tržby (zálohy, nákupy, platby odběratelům, jiné)


Uzávěrkové sestavy – výčetka nominálů (CZK, EUR, stravenky)


Rychlotlačítko pro denní nabídku na touchscreenu      

Výdejní poukázky – poukaz s číslem pro zákazníka, na výdej objednávky.
Touchscreen – nastavitelná velikost tlačítek  Podpora pro e-stravenky Benefit
Podpora pro věrnostní systém Singulis
   
Software pro restaurace – speciality ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Odložený a dodatečný odpis surovin kuchyně      

Režim „Sportoviště“ s automatickým účtováním vstupného        
Provázání účtu hosta s čipovým identifikátorem (vhodné pro sauny, bazény, kluby)        
Časoměrné automaticky natěžované položky (bowling, squash apod.)        
Kreditní systém (zákazník zaplatí zálohu, ze které pak čerpá na základě zákaznické karty)        
Věrnostní systém (připisují se body za konzumaci nebo návštěvu)        
Historie návštěv hosta dostupná v manažerské části programuHistorie návštěv hosta dostupná v pokladní části programu        
Generování kreditních „bonus“ kupónů, které lze uplatnit při další návštěvě (určité % z útraty, kupón s časově omezenou platností)        
Grafické účtenky, s možností tisku na běžných tiskárnách, ve zakázkovém formátu A5 (přizpůsobení pro předtištěné formuláře se hradí zvlášť).        
   
  ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Sledovač – log přihlášení a odhlášení uživatelů        
Storna účtů po uzávěrce (za příplatek)    


Agenda denní nabídka – denní, týdenní nebo stálé nabídky s možností tisku denní vložky do jídelního lístku      

Export a odeslání denní nabídky na server Lunchtime.cz (Zomato)        
Hromadný e-mailing, šablony e-mailů        
Vážené inventury, inventura baru pomocí váhy        
Kredit Reporter     příplatek příplatek příplatek
Bonus Reporter     příplatek příplatek příplatek
Synchronizátor zákaznických kont     příplatek příplatek příplatek
Kitchen monitor – elektronická bonovačka příplatek příplatek příplatek příplatek
vyhledávání firem v internetovém rejsříku ARES

   
Software pro restaurace – propojení na hotelové systémy: ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
ABX Recepce 3.0 pro Windows      

smartHOTEL® pro Windows      

HORES Plus pro Windows      

   
Export dokladů do účetních programů ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Exportují se faktury vystavené agendou „Jiná výroba kuchyně“.          
ABRA G2 (propojení přes ABRA OLE), příplatek příplatek příplatek
Stormware Pohoda (do XML souborů), příplatek příplatek příplatek
Stereo Kastner software (modul přenosy dat) příplatek příplatek příplatek
   
Software pro restaurace – dokumentace, zákaznická technická podpora: ultra LITE LITE GOLD GOLD+ NET PREMIUM
Příručka v elektronické podobě .chm a .pdf
Tištěný manuál 200,– 200,– 200,– 200,–
Podpora písemně e-mailem
Podpora telefonicky
Zákaznická podpora 1 rok zdarma
Nové verze e-mailem 1 rok zdarma