Jak zkontrolovat platnost pokladního certifikátu

Pokladní certifikáty mají platnost 3 roky. Výměna pokladního certifikátu se týká všech poplatníků, kteří si certifikát vygenerovali před třemi lety a dosud jej v pokladním zařízení používají.
Poplatník může mít dle potřeb a specifik fungování jeden certifikát pro všechna svá pokladní zařízení nebo využít více certifikátů a mít např. certifikát pro každou svou provozovnu nebo pro každé své pokladní zařízení. Pro bezproblémové evidování tržeb je proto výměna certifikátu v pokladním zařízení nezbytná.

  Pokud se blíží konec doby platnosti certifikátu, tak je nutné za pomocí dodavatele nainstalovat do pokladního zařízení certifikát nový.

  Je trochu nepraktické hlídat si platnost pokladního certifikátu a proto doporučujeme nastavit si v aplikaci EET platný mail, na který by Vám mělo přijít upozornění o konci platnosti Vašeho pokladního certifikátu.

Nepleťte si pokladní certifikáty s SSL certifikáty

Pokladní certifikát si generuje každý poplatník sám v aplikaci EET a slouží k autentizaci jeho vlastních datových zpráv o tržbách. Tento certifikát musí být nahrán do EET pokladny nebo do EET aplikace.

SSL certifikát je na příjmové straně systému EET a zabezpečuje HTTPS spojení mezi pokladnou a příjmovou stranou EET (servery Finanční správy). Pokladní zařízení jsou pro komunikaci s SSL certifikáty vybaveny již od výrobce, při větších změnách vydává výrobce aktualizaci firmware a informuje s předstihem o tom zákazníky na svých stránkách nebo mailem u registrovaných zákazníků.

 

Pro ověření platnosti se přihlaste do webové aplikace Elektronické evidence tržeb. Přímý odkaz pro přihlášení je zde. Tam zvolte v nabídce Správu údajů evidence tržeb.

danportal

 

Na přihlašovací stránce zadejte název uživatele a heslo, které jste dostali od finančního úřadu při přihlašování k EET. Pokud jste údaje ztratili, musíte si na Finančním úřadě vyžádat nové.

prihlasenikeet

 

Na vstupní stránce klikněte na záložku CERTIFIKÁTY

vstupnistrankaeet

 

Na další stránce klikněte na SEZNAM CERTIFIKÁTŮ

certifikatyeet

 

V seznamu certifikátů v kolonce Datum expirace zjistíte do kdy Vám platí Váš pokladní certifikát.

doba platnosti

Petr Adámek - ADA-Electronics
Mostní 55, 757 01 Valašské Meziříčí

  • Prodej a servis tiskařské techniky DUPLO po celé ČR
  • Prodej a servis kopírovacích strojů SHARP v Rožnov, Valašské Meziříčí a Vsetín
  • Prodej a servis EET pokladen EURO a ProfiPAD v Rožnov, Valašské Meziříčí a Vsetín

vyroci30letVážení zákazníci, dne 28. září 2020 jsme oslavili 30. výročí založení naší firmy. Děkujeme Vám za důvěru a přízeň.

  +420 571 622 204

  +420 604 791 192

   adavm@adavm.cz

Provozní doba:
pondělí - pátek
9:00 - 11:30 a 12:30 - 16:00

Nákupní košík